ZAKOŃCZYŁ SIĘ TYDZIEŃ WAKACJI „NA WESOŁO Z KULTURĄ”

W piątek, 23 lipca, zakończyła się druga z czterech części „Wakacji z OKSiAL” , przebiegająca pod hasłem „NA WESOŁO Z KULTURĄ”.

Rano uczestnicy wakacyjnej akcji udali się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z burmistrzem Karolem Skrzypczakiem. Dzieci zaśpiewały mu piosenkę „Ale jazz” z repertuaru lubianej wokalistki Sanah, dając do zrozumienia, że marzy im się jej koncert w Miejskiej Górce. Burmistrz poczęstował je słodyczami i obdarował gadżetami.
Po wizycie w urzędzie uczestnicy zjedli lody ufundowane przez Cukiernię JOKER i udali się do siedziby OKSiAL na pogadankę z psychologiem Eweliną Trawką, z Zakładu Karnego w Rawiczu, która opowiedziała o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w Internecie. Później obejrzeli przedstawienie w wykonaniu teatru TAK z Radomia, zatytułowane „Pipi is coming”.
Dzień pełen atrakcji zakończył się ogniskiem na stadionie, gdzie dzieci otrzymały dyplomy i pamiątkowe upominki, które wręczali dyrektor OKSIAL, Marek Stach, przewodniczący GKRPA w Miejskiej Górce, Artur Jankowski oraz instruktor Joanna Kempa.
Od poniedziałku zapraszamy na trzecią odsłonę „Wakacji z OKSiAL”.